Rubriky
Byliny

Myrobalanové květy v medu

Moje léčivé rostliny na zahradě a kolem plotu
Vláďa Vytásek
Začněte se kolem sebe dívat pozorně, protože ze zkušenosti vím, že rostlina, která nám chce pomoci, se někdy objeví na zahrádce sama. Mnohdy zaznamenáme její energii jako slabý záblesk nebo úsměv na nás. V této knize se setkáte s rostlinami, které možná důvěrně znáte. Některé k vám přečnívají od sousedů a jiné rostou na zahradě nebo kolem plotu často úplně bez povšimnutí. Uvádím tady i léčivé byliny, keře a stromy, které si můžete vysadit, protože u vás najdou ideální podmínky ke svému růstu. Některé z nich doporučuji i k domácímu pěstování.
→ Prolistujte si knihu

V knize Moje léčivé rostliny na zahradě a kolem plotu, která právě vyšla, najdete slivoň myrobalán (Prunus cerasifera). Pro tento krásný strom se používají i názvy slivoň třešňová nebo myrobalán třešňový. U nás se mu daří velmi dobře, a proto ho doporučuji vaší pozornosti při výběru nových rostlin na zahradu.

V každém vydání měsíčníku Regenerace najdete rubriku Vládi Vytáska BYLINKOVÝ SVĚT.

Slivoň myrobalán (Prunus cerasifera), foto: archív nakladatelství Eminent

Slivoň myrobalán právě krásně kvete. Květy se používají v Bachových květových prostředcích, které pomáhají znovu získat kontrolu nad svými myšlenkami a činy. Používají se při výrobě „záchranného prostředku“, tzv. Krizové esence. Budou vám chutnat i v medu, kam si je můžete nadrobit a rozmíchat. Nechte je v něm aspoň týden a pak by vám měla stačit lžička myrobalánového medu denně. Můžete do něj přidat i květy třešní nebo višní. 

Články Vládi Vytáska

Sdílejte článek na: