Berhavie rozkladitá (Boerhavia diffusa), často jen berhavie, patří mezi tradiční ájurvédské byliny. Její listy jsou často používány v mnoha částech Indie jako zelenina a tento zvyk se přenesl do dalších asijských zemí a také do Afriky. Má řadu názvů a jedním z nich je punarnava, v sanskrtu ten, který omlazuje tělo.
Z přízemního keře, který je v současné době rozšířený po všech tropických i mnoha subtropických oblastech, se používají sušené listy, kořeny, šťáva a prášek ze semen. Obsahuje specifické rotenoidní deriváty zvané boeravinony, které patří mezi velice účinné flavonoidní látky. I když se neuvádějí nežádoucí účinky, užívání přípravků s berhavií je dobré konzultovat s odborníkem. Kontraindikací byliny jsou těhotenství a hypertenze.
Journal for Ethnopharmacology uvedl v roce 1996, že kořeny berhavie se tradičně úspěšně aplikují proti střevním červům a při plicních potížích včetně astmatu. Kromě toho se rostlina používá po uštknutí hadem, při horečkách, úplavici nebo zánětu žaludku, stejně jako při rakovině žaludku. Pomáhá při detoxikačních kůrách a celkově působí na ozdravení organismu.